Зрадник Табачник співпрацював з ФСБ та контактував з українськими посадовцями після 2014 року
Телебачення Торонто отримало дамп переписок у telegram колишнього міністра освіти України Дмитра Табачника. З цих повідомлень ми дізналися, що після втечі з України 2014 року він спілкувався з українськими посадовцями, з якими працював разом, коли був міністром освіти (2010–2014 рр). Про це йдеться у новому ОСІНТ-розслідуванні Телебачення Торонто
У дампі переписок Табачника ми знайшли понад 700 повідомлень спілкування між ексміністром Табачником та його колишнім першим заступником Євгеном Сулімою.
Табачник з Сулімою переписувалися у період від 2019 і щонайменше до квітня 2022 року. Далі, ймовірно, перейшли в інший месенджер або спілкувались в секретному чаті. Увесь цей час Євген Суліма обмінювався повідомленнями з Табачником зі свого телеграм акаунту, який зареєстрований на його російський номер телефону.
Вони не тільки активно спілкувались в чаті, але й зустрічались особисто. 17 лютого 2020 року Євген Суліма збирався побачитись з Табачником десь на його території.
«Только что взял билеты. Приеду в четверг и вечером в 20.41. обратно. Так что планируйте. Я под вас подстроюсь», — написав Суліма Табачнику 17 лютого 2020 року. Крім того, Табачник і Суліма зустрічалися у Москві на початку липня 2021 року.
У червні 2020 року Євген Суліма доповідав Табачнику про те, кого можуть призначити новим міністром освіти України. Судячи з контексту розмови, Табачник радів з приводу того, що призначити можуть Сергія Шкарлета.
Також український професор Євген Суліма вже працюючи в Україні радів, що з Дмитра Табачника зняли європейські санкції у 2021 році.
У сюжеті про ФСБшника Олега Козлова ми розповідали, що Табачник співпрацював з російською спецслужбою. Передавав контакти ректорів запорізьких університетів співробітнику ФСБ Козлову для «співпраці».
Зокрема, у Євгена Суліми Табачник дізнавався телефони ректорів, які потім і передавав співробітнику ФСБ.
У 2016 році Суліма жив в Москві, займав посаду професора Московського державного університету. У тому ж році отримав і російський паспорт, який є дійсним і дотепер.
У 2020 році Суліма повернувся з Росії в Україну і став членом Науково-консультативної ради Державної податкової. До 2023 року Суліма працював професором кафедри філософії і політології в Університеті ДФС в Ірпені та на кафедрі у Київському інституті водного транспорту. Але після тиску активістів Суліму таки звільнили з цих двох закладів.
Євген Суліма — не єдиний український діяч, з яким підтримував зв’язок Табачник. Ще є Ольга Кравченко. Вона за часів Табачника керувала юридичним департаментом Міністерства освіти. У 2023 очолила юридичний департамент в Міністерстві відновлення, де і працює зараз.
У 2015 році Кравченко стала керівницею департаменту з питань судоустрою та статусу суддів в Адміністрації президента Порошенка. Після цього працювала заступницею голови Державної судової адміністрації. Згодом перейшла в Офіс Генпрокурора. Працювала з Рябошапкою та Венедіктовою.
Євген Суліма на прохання Табачника зв’язувався з Ольгою Кравченко, коли вона проходила конкурс на посаду в Мінекономіки. Табачник просив Суліму обговорити з нею майбутню співпрацю.
Крім того, Кравченко та Табачник бачилися особисто на відпочинку в ОАЕ в 2021 році. Фото зі спільного відпочинку Табачник пересилав Кравченко в особистих повідомленнях.
У лютому 2022 року Табачник скинув Кравченко фото нібито з коридорів Генпрокуратури, на якому робітники евакуюють важливі документи. Також Табачник скинув скрін новини про спробу рейдерського захоплення Комісії з питань державної мови.
І у відповідь Ольга написала Табачнику ось це повідомлення: «Им не до меня, но время ещё есть».
Ми запитали в Ольги Кравченко про контекст цього повідомлення, але вона відповіла, що не пригадує, про шо йшлось. У розмові з нами Кравченко спочатку розповіла, що вони з Табачником лише вітали одне одного з днем народження. Спільний відпочинок з ним в Дубаї вона теж не пригадує, і після повномасштабного вторгнення, за її словами, не спілкувалась не Дмитром Табачником.
Крім того, Дмитро Табачник переписувався з колишнім регіоналом, нардепом Юрієм Бойком, комуністом, ексзаступником спікера Верховної Ради Ігорем Калетніком, міністром-втікачем Миколою Злочевським, та нині підозрюваним у держзраді народним депутатом Нестором Шуфричем.